Katowice cieszą się zainteresowaniem przedsiębiorców

Dlaczego Katowice są atrakcyjnym miejscem dla inwestorów? Za stolicą Śląska przemawia infrastruktura na wysokim poziomie, wykwalifikowani z różnych branż pracownicy oraz dobra pod względem strategicznym lokalizacja. Połączenie tych wszystkich atutów sprawiło, że właśnie w Katowicach otwierane są nowe biura znanych spółek o zasięgu międzynarodowym, np. Capgemini, IBM, ING, Ericsson i PwC.

Zainteresowanie przedsiębiorców przyczynia się do większego zapotrzebowania na powierzchnie biurowe. W tym roku Katowice znalazły się na piątym miejscu wśród polskich aglomeracji pod względem zasobów biurowych. Łącznie nowoczesnej powierzchni biurowej jest obecnie ponad 330 tys. metrów kwadratowych. W ciągu ostatnich miesięcy do użytku zostały oddane kolejne funkcjonalne biurowce z lokalami na wynajem, m.in. Silesia Star oraz Silesia Business Park. Niebawem rozpoczną się kolejne inwestycje budowlane.

biura katowice

Dane statystyczne wskazują, że rynek biurowy w Katowicach zwiększył o ponad połowę, co silnie wpłynęło na rozwój najmu powierzchni biurowych i usługowych. Dla wielu firm potrzebny jest lokal dostępny natychmiast, by móc rozwijać swoją działalność gospodarczą. To bardzo dobrze rokuje na ogólny rozwój Katowic jako ośrodka biznesowego. Największym zainteresowaniem wśród właścicieli firm cieszą się lokale w centrum miasta. Nowo wyremontowany Dworzec Główny w Katowicach przyczynił się do poprawy miejskiego krajobrazu oraz otwierania nowych lokali usługowych bezpośrednio w gmachu dworca oraz tuż obok niego.

Nowoczesne biurowce to już częsty widok w katowickiej przestrzeni publicznej. Ponadto remontowane są zabytkowe budynki, w których również można z powodzeniem prowadzić działalność gospodarczą. A ciekawie zaaranżowany lokal po remoncie w pięknej kamienicy na pewno podniesie prestiż firmy. Miesięczny wynajem w katowickich obiektach biurowych to około 50 złotych za metr kwadratowy, ale cena może się drastycznie różnić, bo jest uzależniona od standardu budynku i jego odległości od centrum aglomeracji.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz