Powstaje Centrum Kongresowe w Katowicach

Katowice jako miasto kojarzą się przede wszystkim z przemysłem oraz kopalniami węgla. Szare i zaniedbane miasto to mit, który skrupulatnie ma być eliminowany ze społecznej świadomości. W tym celu w Katowicach budowane są nowoczesne budynki użytkowe i hale magazynowe, które posłużą jako miejsce pracy oraz punkty do organizowania imprez kulturalnych i rozrywkowych. Końca dobiega najnowsza i imponująca inwestycja śląskiej stolicy – Centrum Kongresowe w Katowicach niebawem otworzy swoje drzwi mieszkańcom miasta. W nowoczesnym obiekcie znajdują się trzy gigantyczne ściany wizyjne, na których zamontowano aż 81 ultracienkich monitorów. Na każdym ekranie będzie można emitować dowolny obraz, bez względu na pozostałe urządzenia.

Ciekawa elewacja oraz przestronne i wyposażone w najnowsze technologie pomieszczenia mają być wizytówką budynku. Gmach, w którym funkcjonuje ogrzewanie centralnebudynki użytkowe, wypełni tereny tuż obok słynnego Spodka. W największej sali Międzynarodowego Centrum Kongresowego zasiądzie 900 osób. O trzy tysiące więcej jest miejsc stojących. Wynik jest imponujący, bo mniej osób zmieści się na trybunach hali Spodek. Liczby podkreślają ogrom nowego budynku, jaki z pewnością stanie się jednym z ważniejszych na całym Śląsku.

Aktualnie konstrukcja jest już niemal całkowicie gotowa. Pozostają jeszcze prace wykończeniowe, m.in. na tarasie obiektu oraz dachu. Ściany gmachu będą wykonane z różnych materiałów, w tym z czarnej okładziny oraz naturalnej okleiny. Drobnych poprawek wymaga też posadzka, która pozostanie wyłącznie betonowa. Centrum Kongresowe w Katowicach to ogromna inwestycja, przy której pracuje ponad 400 osób. Niezbędni są specjaliści od elektroniki. Cały budynek wymaga bezbłędnego okablowania. Zamontowane zostaną również specjalne kamery oraz czujniki ruchu. Personel, pracujący przy magazynie dba o wszelkie elementy wyposażania budowli, których będą tysiące. Zakończenie całej budowy zaplanowane jest na koniec lutego, ponieważ wielkie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach ma działać już w marcu.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz